DEZINFEKCIA KUCHYNE

Ako dezinfikovať kuchyňu? S využitím našej palety účinných a kvalitných dezinfekčných prostriedkov žiadny problém!

KUCHYŇA

Dezinfekcia podlahy

Najmä v rodinách s malými deťmi (batoľatami) je dezinfekcia podláh nevyhnutná. Obyčajným umytím podlahy vodou so saponátom nedosiahnete elimináciu baktérií, ktoré sa na zemi vyskytujú. POLY CLEANER FOAMING forte  pridajte do vedra s vodou v dávke uvedenej na etikete výrobku (30 - 100 ml na 10 litrov vody). Potom zotrite klasickým spôsobom - mopovaním. POLY CLEANER FOAMING forte čistí a zároveň dezinfikuje.

Dezinfekcia a odstránenie zápachu z odpadkového koša

Prázdny odpadkový kôš vymyte vodou a následne vystriekajte prípravkom POLY HOME (doba pôsobenia je najmenej 15 min. alebo do zaschnutia).

Dezinfekcia a odstránenie zápachu v umývačke riadu

Na dezinfekciu umývačky použite POLY WASHER. Nastriekajte priamo na steny a koše umývačky. Asi po 15-60 minútach pôsobenia možno do umývačky vložiť riady určené na umytie a spustiť umývací program.

Väčšina umývačiek má už aj vlastný program na čistenie. Pred spustením samočistiaceho programu nalejte cca 300 ml POLY ANTI - CALC priamo do umývačky a spustite program. Tým nielen umývačku vydezinfikujete, ale odstránite aj vodný kameň usadený na tryskách. 

Predchádzať vzniku zápachu z riadov, ktoré do umývačky vložíte, pomôže postrek špinavého riadu POLY HOME ihneď po vložení do umývačky. Zabránite tak tvorbe plesne zo zvyškov jedla na riadoch, ktoré sú zdrojom zápachu.

Odstránenie zápachu v odšťavovači, mlynčeku na mäso, kávu a i.

POLY HOME výborne odstraňuje pachy zo všetkých kuchynských robotov a pomocníkov v domácnosti. Aplikujte POLY HOME, nechajte pôsobiť 60 minút a potom dobre opláchnite pitnou vodou.

Dezinfekcia linky a drezu, výlevky a sifónu

Výlevka je ideálnym prostredím na množenie baktérií. Odborníci upozorňujú, že napríklad zeleninu by mali ľudia umývať v samostatnej nádobe a nie vkladať ju priamo do drezu. Použitie POLY HOME škodlivé baktérie celkom eliminuje. Výlevku postriekajte POLY HOME a nechajte pôsobiť 30 minút. V prípade, že sa zápach šíri zo sifónu výlevky, nalejte do sifónu 250 ml POLY HOME a nechajte pôsobiť po dobu cca 60 minút, alebo cez noc. Na dezinfekciu linky a drez nastriekajte POLY HOME z 20 cm vzdialenosti a nechajte pôsobiť 15 min.

Dezinfekcia dosky na krájanie

Výborne sa hodí na dezinfekciu umelohmotných, sklenených, nerezových i drevených dosiek na krájanie. Pri porciovaní surového mäsa dochádza ku kontaminácii dosky baktériami. Salmonella, E. coli a Campylobacter sú len niektoré z baktérií, ktorým sa na krájacích doskách mimoriadne darí (mimochodom, podľa štatistík dôjde k viac ako polovici otráv jedlom doma). Medzi najviac kontaminované potraviny, po ktorých netreba hygienu dosky na krájanie zanedbať sú: hydinové mäso, ryby, mleté hovädzie. Naneste POLY HOME na dosku a nechajte pôsobiť asi 15 minút (alebo cez noc) Potom dobre opláchnite pitnou vodou.

Podkategórie

Aktívne filtre